Агрономія

Озимий ріпак особливо вимогливий до мінерального удобрення

Озимий ріпак особливо вимогливий до мінерального удобрення

Посіви озимого ріпаку вимагають збалансованого та достатнього внесення мінеральних добрив.

Мінеральне удобрення необхідне для оптимального росту й розвитку вегетативної маси та кореневої системи рослин, накопичення достатньої для перезимівлі кількості цукрів й інших пластичних речовин.

Зокрема, за осінній вегетаційний період (50–60 днів) озимий ріпак засвоює від загального споживання 30% азоту, 35-40% калію, 25% сірки й бору і 12–15% фосфору та магнію.

Найбільшу увагу треба приділяти забезпеченості рослин азотом. За оптимального водного, температурного режимів й аерації у ґрунті восени мінералізується 30-40 кг/га азоту, який може засвоюватись рослинами.

Восени для розвитку одного справжнього листка необхідно близько 10 кг/га азоту, тому цей процес можна регулювати відповідним унесенням N-добрив.

Після утворення 4-5 справжніх листків азотні добрива вносити недоцільно, тому що це призведе до надмірної кількості води в тканинах і знижуватиме зимостійкість рослин.

Попередником ріпаку озимого в основному є зернові культури. Під час заорювання соломи у ґрунт для її розкладу використовується азот, що може спричинити до дефіциту цього елемента в ґрунті.

Для запобігання азотному голодуванню ріпаку необхідно провести позакореневе підживлення 8-10%-м розчином карбаміду або внести до 1 ц/га аміачної селітри.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!