Органічні добрива виробляють і фермери, що не мають тваринництва
Нині є певні ознаки того, що здорожчання мінеральних добрив змушує аграріїв усе більше практикувати угноєння полів. Навіть ті з них, що не займаються тваринництвом, закуповують сировину для виготовлення компостів.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Ян Бондаренко, керівник відділу агропроєктів компанії «А.ТОМ», що за допомогою шлангових систем надає послуги викачування лагун і внесення на поля рідкого свинячого та коров’ячого гною, а також виробляє обладнання для компостування.
«На власному досвіді ми переконалися, що завдяки азоту, фосфору та калію, які містяться в органічному добриві, можна значно скоротити складову мінерального добрива, — розповів Ян Бондаренко. — Так, в одному господарстві ми під кукурудзу на силос вносили 160 м3 /га рідкого гною ВРХ і таким чином компенсували повністю мінеральне добриво, зокрема стартове. Натомість отримували такий самий травостій, як і за повного мінерального живлення. В іншому господарстві отримали 3,5 т/га ріпаку на рідкому свинячому гної».
За словами керівника відділу агропроєктів, норми внесення залежать від багатьох чинників, які потрібно враховувати під час планування внесення.
Читайте також: Що найбільше впливає на потенціал врожайності поля