Оптимальні норми висіву пшениці залежать від уміння агронома передбачити польову схожість
Для кожного сорту пшениці є оптимальна густота стояння колосів до обмолоту, за якої вона дає максимальний врожай. В середньому цифра коливається від 4 до 6 млн зернин.
У зиму має піти стільки продуктивних стебел, скільки потрібно отримати колосків на момент обмолоту.
На цьому наголосив Володимир Мірненко, бренд-менеджер компанії «Pöttinger-Україна», пише журнал The Ukrainian Farmer.
«По суті, головне завдання агронома полягає у тому, щоб передбачити польову схожість і коефіцієнт продуктивного кущення і, відповідно, вибрати норми висіву пшениці», — зазначив експерт.
Для того, щоб отримати оптимальні 4-6 млн продуктивних стебел на гектар при коефіцієнті продуктивного кущення 2-2,5, потрібно отримати 3 млн схожих рослин. Тобто, за польової схожості на рівні 90%, потрібно висіяти 3,3 млн насінин.
Нагадаємо, врожай озимої пшениці формують три фактори: кількість колосів на гектарі, кількість зернин на колосі і вага 1000 зернин. 80% урожайності закладається з осені і формується у фазах проростання сходів, кущення і виходу в трубку. Отже, агроном має перелік агрономічних заходів, які можна покращити. Наприклад, скорегувати кількість колосків на гектарів, яка залежить від норми висіву пшениці, польової схожості та коефіцієнту продуктивного кущення.