Агрономія

Оприлюднили результати другого відрощування озимої пшениці в західному регіоні

Фахівці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН 23 лютого відібрали рослини пшениці озимої (сівозміна відділу технологій у рослинництві) для відрощування, яке проводили меристематичним методом протягом 24 год за температури 22 °С. За результатами відрощування озимої пшениці загибелі немає на всіх сортах (Естафета миронівська, Довіра одеська, Ахім) за сівби 24 вересня та в сорту Довіра одеська за сівби 5 жовтня. Загибель (2,9‒6,8%) фіксують за сівби 5 жовтня та 18 жовтня.

Про це повідомили в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Життєздатними вважають рослини, в яких внаслідок приросту меристеми з’явилися паростки довжиною більше 0,3 см. До числа ослаблених належать рослини з приростом менше 3 мм.

Внаслідок перепадів денних і нічних температур відзначено неглибоке промерзання ґрунту вночі та відтавання у другій половині дня. Якщо дозволяють такі умови, можна провести підживлення рослин озимих по мерзло-талому ґрунті у І половині дня невеликими дозами азотних добрив.
У період з 23 лютого до 1 березня в західному регіоні характеризувався випаданням невеликих опадів та високим температурним режимом, який із 27 лютого дещо знизився й набув мінусових значень. Отож середньодобові температури повітря були в межах -2,4…4,3 °С і на 0,9…7,6 °С перевищили кліматичний показник (-3,3 °С).

Максимальна температура повітря за звітний період дорівнювала 8,4 °С (24.02), мінімальна ‒ -5,6 °С (1.03), на глибині залягання вузла кущіння ‒ -0,4 °С. Опади в вигляді дощу та снігу випали в кількості 4,4 мм. 27 лютого утворився сніговий покрив висотою менше 1 см, який зійшов на наступний дент. Ґрунт під озиминою промерз на глибину 1‒3 см.

Нагадаємо, за результатами першого відрощування в цілому по Україні виживання рослин озимих зернових становило 98-99%.