Норма внесення вермикомпосту приблизно втричі менша за звичайний компост
Виготовлення вермикомпосту сприяє інтенсифікації виробництва органічних добрив, оскільки норма його внесення приблизно на 17-35 тонн менша за перегній. Також вермикомпост має більше поживних речовин, проте вищу ціну.
Про це розповів керівник ПСП ім. Т. Г. Шевченка Андрій Вдовиченко.
«Компостування відбувається на основі аерації, у вермикомпості ми використовуємо черв’яків. Процес вермикомпостування триває 9-12 місяців, вихід готової продукції трохи менший, ніж у компосту, але норма внесення – 3-5 тонн (у компосту – 10-15 тонн). Звичайного ж перегною потрібно 20-40 тонн», – зазначив Андрій Вдовиченко.
За його словами, попри переваги вермикомпостування, на підприємстві виготовляють також і звичайний компост, тому що вони мають різне призначення.
«Наприклад, для теплиць і саду більш ефективним є використання вермикомпосту, що має меншу норму. Також він корисний для ґрунту завдяки більш переробленому субстрату та більшій кількості поживних речовин. Але основним недоліком є додаткові організаційні витрати на вермикомпостування. Відтак, собівартість такого компосту в три рази вища, ніж у звичайного», – додав Андрій Вдовиченко.
Нагадаємо, вчені виявили мікроби, що за п’ять днів перетворюють харчові відходи на високоякісне добриво. Як повідомлялося раніше, WOG перетворюватиме кавову гущу на біогумус, а «Контінентал» облаштував на Львівщині майданчик для заготівлі компосту.