Агрономія

Німецькі сорти озимої пшениці високопродуктвні за несприятлвих умов

Сорти озимої пшениці Румор і Платін селекції ШТРУБЕ дають високі врожаї навіть за несприятливих погодних умов. Аби розкрити закладений селекціонерами потенціал, потрібно дотримуватися простих технологічних норм – щодо строків і норм сівби, глибини загортання насіння, враховувати рівень ґрунтової вологи під час посівної кампанії.

Про це AgroTimes розповів Іван Свидинюк, агроном-консультант ТОВ «ШТРУБЕ УКРАЇНА ГМБХ».

«Пшеницю ніколи не слід сіяти дуже глибоко – оптимальна глибина загортання насіння для пшениці має становити 2,5-3 см – саме на цій глибині пшениця закладає вузол кущіння. Тоді вона краще розвивається з осені, формує кращий продуктивний кущ і зайве не витрачатиме свій ресурс на пошуки вологи. Особливо це важливо за пізніх строків сівби. Хіба що можна допускати заглиблення висіву на 4–5 см, але в оптимальні строки сівби (початок вересня) та за умови достатньої кількості ґрунтової вологи», – наголосив Іван Свидинюк.

За його словами, не потрібно загущувати пшеницю німецьких сортів, достатньо, щоб у зиму вона ввійшла, маючи три пагони. Для цього слід сіяти нормою 3-3,5 млн насінин/га, тоді густота посіву буде 300 рослин/м²  цього достатньо, щоб на момент збирання отримати 650-700 колосків/м², що дасть урожай 10 т/га. Натомість загущені з осені посіви, коли пшениця утворює 5-6 стебел, негативно позначаються на озерненості колоса.

Крім того, важливо отримати дружні сходи, щоб одразу регулювати продуктивність посіву системою живлення та захисту. Норми живлення слід розраховувати, беручи до уваги винесення з ґрунту разом з урожаєм поживних речовин. Так, для формування 10 т/га якісного зерна слід забезпечити рослини 150 кг/га у д. р. азоту.

«Німецькі сорти – це сорти інтенсивного типу, які потребують інтенсивного живлення та захисту. Якщо відмовитися від одного елемента технології чи замінити його на інший, результат також буде іншим», – зазначив Іван Свидинюк.

Нагадаємо, німецькі сорти озимої пшениці на Тернопільщині дали врожайність майже 9 т/га.