Агрономія

Німецькі сорти озимої пшениці на Тернопільщині дали врожайність майже 9 т/га

Німецькі сорти озимої пшениці на Тернопільщині дали врожайність майже 9 т/га

У компанії «Бучачагрохлібпром» на Тернопільщині німецькі сорти озимої пшениці Румор і Платін селекції ШТРУБЕ вродили цього року в середньому по 8,3 та 8,7 т/га відповідно, тоді як середня врожайність культури по області становить 5,8 т/га, а середня по країні – 4,6 т/га.

Про це AgroTimes повідомили в компанії.

Генетичний потенціал сортів пшениці селекції ШТРУБЕ становить 10-11 т/га і вище, але реалізувати його вони можуть за сприятливих погодних умов і за дотримання господарством відповідної технології вирощування – внесення достатньої кількості міндобрив, ефективної системи захисту від хвороб і шкідників.

Якщо останньої вимоги у ТзОВ «Бучачагрохлібпром» було повністю дотримано, то погодні умови були не надто сприятливі. Через дефіцит вологи в ґрунті господарства, в тому числі «Бучачагрохлібпром», чекали опадів, щоб здійснити посівну. Натомість надалі затяжні дощі дали змогу багатьом аграріям зайти в поле аж у кінці жовтня – а це рекордно пізні строки сівби озимини.

Відтак посіяна надто пізно пшениця в зиму входила у фазу шильця або ж маючи три листочки, тож урожайність сортів Румор і Платін у «Бучачагрохлібпромі» вважають дуже добрим результатом у таких умовах.

«Західноєвропейська селекція озимої пшениці відрізняється від вітчизняної тим, що завдяки весняному кущінню рослина може сформувати достатньо продуктивний стеблостій. Натомість основний урожай українських сортів формується з осені. Тобто якщо з осені вони не сформували нормальний стеблостій, то навесні, особливо за пізнього відновлення вегетації вони не можуть наростити достатню густоту продуктивного стеблостою», – зазначив агроном-консультант ТОВ «ШТРУБЕ УКРАЇНА ГМБХ» Іван Свидинюк.

Саме тому в компанії рекомендують висівати німецькі сорти з меншою густотою, ніж вітчизняні: якщо для українських сортів оптимальною є норма сівби 4-6 млн насінин/га, то для німецьких – 3,5-4 млн насінин/га, а за пізніх строків сівби – не більше як 4,5 млн насінин/га. Тоді завдяки весняному кущенню посіви матимуть оптимальну густоту.