Агрономія

НІБУЛОН зібрав рекордний урожай соняшнику

Компанія НІБУЛОН завершила жнива соняшнику з найкращим показником за весь час діяльності – 51,1 тис. тонн валового збору із 22,5 тис. га. Попередній рекорд протримався три роки.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Якісне насіння імпортної селекції від найкращих виробників Corteva Agriscience, Syngenta, MAS Seeds, Limagrain та Euralis, окрім основного ще і додаткове мінеральне живлення, дотримання передових технологій обробки посівів соняшнику, чітке дотримання термінів посіву та строків збирання, потужна техніка, зокрема і якісна збиральна від John Deerе і Case, а також, одне з найголовнішого для аграріїв – сприятливі агрометеорологічні умови у цьому сезоні. Усе це в комплексі працювало на результат, – розповідає Олександр Жлобінський, в.о. начальника виробничого відділу компанії НІБУЛОН.

Завдяки передовим агротехнологіям компанія цьогоріч продемонструвала + 20,5% у виробництві соняшнику порівняно з минулорічними показниками, а середня врожайність культури зросла на 26,8%.

Найбільші врожайності у сезоні 2021 сформовано філіями ДП «Лідієвське» – 30,8 ц/га (Миколаївська обл.), «Прибужанівська» – 30,5 ц/га (Миколаївська обл.) та «Хмільник» (Вінницька обл.) – 30,3 ц/га. У розрізі регіонів найкращий показник за півднем – підрозділи зібрали у середньому 25,5 ц/га.

Наразі усі виробничі філії у різних регіонах України активно працюють над збиранням врожаю кукурудзи, який цьогоріч за прогнозами фахівців також має стати рекордним. Так, наприклад, уже зараз підрозділи компанії у Хмельницькій та Житомирській областях демонструють результат у понад 100 ц/га.

Паралельно із збиральною кампанією в стислі терміни, як і завжди, «НІБУЛОН» завершує комплекс осінньо-польових робіт. Також завершено посів озимих пшениці та ячменю, які у сезоні 2022 займають площу у 29,6 тис. га.

Нагадаємо, по Україні валовий збір соняшнику вже перевищив минулорічний.