«НІБУЛОН» заощидив $500 тис. на пальному завдяки переходу на нові технології виробництва
Агронапрям компанії «НІБУЛОН» зменшив споживання пального на 500 тонн або на 15%, у порівнянні з попереднім сезоном. Це стало можливо завдяки переходу на нові технології виробництва та модернізацію парку сільгосптехніки.
Про це повідомили в компанії.
Результат у вигляді заощаджених на паливі $500 тис. завдяки зменшенню кількості технологічних операцій, переходу на широкозахватне, більш продуктивне обладнання, часткового переходу на енергоощадні методи обробітку ґрунту, об’єднання полів і культур у масиви, що суттєво зменшує кількість непродуктивного використання техніки і, як наслідок, пального, більш ніж переконливий.
Олег Веселов, директор з агровиробництва, розповідає, що сучасні технології обробітку ґрунту і догляду за рослинами дають змогу заощаджувати кошти, зменшувати викиди вуглецю, при цьому підвищуючи продуктивність культури.
Особливо актуально це в регіонах недостатнього зволоження, де потенціал культури обмежується насамперед дефіцитом вологи. Саме тому Strip-Till , No-Till , Mini-Till вимушено набувають усе більшої популярності у світі.
Приємно відзначити, що «НІБУЛОН» у списку прогресивних аграрних підприємств, які підтримали використання цих сучасних технологій та обрали орієнтацію на сталий розвиток.
«Технологія Strip-Till базується на заощадженні вологи внаслідок збереження та накопичення рослинних решток, що запобігають швидкому випаровуванню вологи з поверхні ґрунту. Добрива при цьому закладаються локально, у місце, де буде розвиватися коренева система, тобто тільки туди, де будуть найбільш ефективними. Особливо це важливо, наприклад, для фосфору, враховуючи його малорухливість. У результаті мінімального втручання відбувається покращення структури ґрунтів, розвивається ґрунтова біота, накопичується гумус, тоді як за використання традиційних методів обробки ґрунту й великої кількості механічних обробітків ґрунти, як правило, деградують»,
– зазначає Олександр Шевченко, головний агроном «НІБУЛОНу».
Нагадаємо, «НІБУЛОН» модернізував парк техніки на $12,8 млн.