Агрономія

НІБУЛОН планує покращити захист сільгоспкультур

НІБУЛОН планує покращити захист сільгоспкультур

В агрохолдингу НІБУЛОН цього рокупланують покращити систему захисту сільгоспкультур, адже, порівняно з 2023-м, будуть повністю забезпечені самохідними обприскувачами. Відтак, усі обробки ЗЗР планують здійснювати більш вчасно та якісно.

Про це розповів директор з агровиробництва «НІБУЛОН» Олег Веселов в інерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, торік захист рослин у компанії був оптимально-мінімальним – тільки базові препарати для боротьби з бур’янами, мінімальна кількість фунгіцидів та інсектицидів. Звичайно, це був мінус, особливо на кукурудзі, сої та соняшнику – там були проблеми із забур’яненістю. Проте щось швидко поміняти протягом сезону було неможливо – агрохолдингу бракувало обприскувачів, відтак, не могли вчасно внести препарати, тому й вкладати кошти в них не було сенсу.

«Так, ми трохи втратили у врожайності через забур’яненість, але цього року це виправимо, адже будемо повністю забезпечені самохідними обприскувачами, поміняємо технологію захисту росин – ЗЗР будемо вносити вчасно та якісно. Упевнений, це позначиться на врожайності. Звичайно, як кожному агроному хотілося б працювати оригінальними препаратами, але так складається ситуація, що цього року на 90% будемо користуватися генериками», – зазначив Олег Веселов.

Він також розповів, що заявку на ЗЗР формують у діючих речовинах: компанії-постачальниці нададуть свої пропозиції, а фахівці НІБУЛОН будуть обирати препарати за принципом «ціна – якість». В останню чергу звертатимуть увагу на виробника, але обиратимуть з-поміж компаній, які тривалий час на ринку й добре себе зарекомендували.

Щодо стратегії захисту, планують здійснювати всі обов’язкові обробки ЗЗР. Додаткове обприскування – тільки якщо бачитимуть потенціал культури до збільшення врожайності або за форс-мажорних обставин, наприклад, ризику масового ураження посівів шкідниками чи хворобами.

«Це стосується, наприклад, застосування акарициду на сої чи другої-третьої обробки фунгіцидом пшениці, адже заздалегідь складно передбачити, буде кліщ на сої або ж чи розвинуться хвороби колоса. До того ж ми пшеницю винесли на Південь, тим самим зменшивши ризики виникнення захворювань у пізні фази вегетації. Щоправда, й потенціал урожайності на Півдні менший. Тому економіка там по-іншому рахується», – додав Олег Веселов.

Раніше повідомлялося, як НІБУЛОН оптимізував систему підживлення сільгоспкультур. Нагадаємо, за словами Олега Веселова, найбільше на собівартість зерна з прямих витрат впливає ціна насіння, добрив та ЗЗР.