Агрономія

Як НІБУЛОН оптимізував систему підживлення сільгоспкультур

Як НІБУЛОН оптимізував систему підживлення сільгоспкультур

Для оптимізації системи живлення в агрохолдингу НІБУЛОН відмовляються від комплексних добрив, адже вони економічно невигідні, не окупаються, натомість роблять ставку на азотне живлення, збільшивши його вдвічі-втричі.

Про це розповів директор з агровиробництва «НІБУЛОН» Олег Веселов в інерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

 «Річ у тім, що 2023 року ми використовували дуже мало добрив, можна сказати, практично не використовували. Адже рік був важким, після деокупації південних територій компанія була в складному становищі, тож було вирішено працювати за напрацьованою раніше технологією і отримати бодай якийсь прибуток», – зазначив Олег Веселов.

Тому, за його словами, система удобрення в компанії нині така: де потрібно, під час сівби вносять фосфорні добрива, азотні добрива вносимо під запланований урожай, з урахуванням кількості вологи, яка є основним обмежувальним чинником.

«На мою думку, не потрібно планувати врожай кукурудзи 12–14 т/га, адже все одно забракне вологи на його формування. Тож плануємо 9 т/га і вносимо відповідну норму азоту. На сої добрив не вносимо взагалі, ухвалили рішення обмежитися інокуляцією насіння. Під соняшник під час сівби вносимо невелику кількість азоту й фосфору. Листкове підживлення для якості зерна ми лишили – плануємо вносити бор на соняшнику та ріпаку, цинк – на кукурудзі, комплекс мікроелементів – на сої. На пшениці, якщо бачитимемо потенціал, внесемо по листку карбамід. Поки що в плані – тільки основне підживлення в лютому-березні. Використовуємо сипкі гранульовані добрива на всіх просапних культурах локально в рядок, на пшениці та ріпаку – врозкид. Чесно кажучи, мрію повністю перейти на рідкі добрива, але поки що немає такої технічної можливості», – додав фахівець.

Нагадаємо, НІБУЛОН планує значні зміни у структурі посівів на 2024 рік та змінює підходи до ґрунтообробітку.