Агрономія

Нестабільна погода подовжує розвиток клопа шкідливої черепашки

Нестабільна погода подовжує розвиток клопа шкідливої черепашки

Нестабільні погодні умови поточного року сприяють подовженому розвитку небезпечного шкідника зернових культур – клопа шкідливої черепашки. Наразі у посівах зернових колосових культур триває живлення імаго шкідника, парування, відкладання яєць та розпочалось відродження личинок.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Фахівці рекомендують здійснити обстеження посівів на виявлення заселеності площ, встановлення чисельності та віку личинок шкідника.

Для збереження технологічних та посівних якостей зерна, за умов перевищення ЕПШ (у високопродуктивних посівах пшениці – 2 і більше личинок на кв.м, на решті посівів – 4-6 личинок на кв.м, у насіннєвому ячмені 8-10 личинок на кв.м), необхідно провести хімічні обробки посівів інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Хімічні обробки ефективні також і проти личинок хлібної п’явиці, трипсів, злакових попелиць тощо, які за умов теплої сухої погоди червня (температура повітря 29 – 30 °С та вологість 35 – 50%) значно знижуватимуть вагу зерна, що спричинить кількісні втрати врожаю.

Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки необхідно проводити за наявності в посівах 15-20% личинок третього віку. На цей час відбувається повне відродження личинок із відкладених яєць. Обробку бажано провести в стислі строки, до появи личинок четвертого віку. Запізнення на 3-4 дні знижує ефективність захисту на 20% і більше.

Раніше повідомлялося, коли обробки проти клопа шкідливої черепашки найефективніші.