Агрономія

Нещодавні дощі припинили повітряно-ґрунтову посуху в більшості областей України

Нещодавні дощі припинили повітряно-ґрунтову посуху в більшості областей України

Досить сильні дощі, що пройшли в останні дні вересня та на початку жовтня, припинили тривалу повітряно-ґрунтову посуху в більшості областей України і поліпшили умови для сівби та розвитку озимих культур.

Про це йдетья в огляді Укргідрометцентру.

Як зазначається, у багатьох районах західних, південних і центральних областей, де в період 24 вересня – 2 жовтня кількість опадів досягла 50-130 мм (1-2,5 місячної норми), спостерігалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, що заважало продовженню сівби озимих і збиранню пізніх культур.

Водночас у східних областях України випала недостатня кількість опадів для припинення посухи, у зв’язку з чим зволоження ґрунту під засіяними озимими культурами та на площах, призначених для їхньої сівби, у зазначеному регіоні оцінюється як незадовільне.

«На значних площах у Харківській, Донецькій та Луганській областях орний шар ґрунту залишався повністю сухим. Умови для закінчення сівби та осінньої вегетації озимих культур у даному регіоні оцінювалися як несприятливі, сходи утворювалися із затримкою і зріджені», – йдеться в повідомленні.