Агрономія

Неправильне зберігання буряків може спричинити повну втрату цукристості

Неправильне зберігання буряків може спричинити повну втрату цукристості

Цукрові буряки, які зберігаються шляхом формування кагатів, проводжують дихати, унаслідок чого в них відбувається природний розпад органічних речовин та втрата цукристості.

Причинами облаштування кагатів у польових умовах можуть бути як несприятливі погодні умови для перевезення чи недостатня кількість автотранспорту в господарстві, так і перенавантаження пунктів приймання сировини на цукрових заводах у пік сезону.

Однак за тривалого зберігання буряків у кагатах за температури +10-12 °С розмір втрат цукру може сягати 1,8% маси коренеплодів і 10% його загального вмісту. Саме тому формування кагатів для тривалого зберігання розпочинають, коли середньодобова температура повітря опускається нижче +10-12 °С.

Приблизно через тиждень після формування кагатів коренеплоди починають споживати кисень, самозігріватися, активуючи патогенну мікрофлору та гнити. Так розвивається найшкідливіша хвороба під час зберігання коренеплодів ¬– кагатна гниль, що має вигляд цвілі різного забарвлення (чорна, сіра, біла, червона, блакитна тощо) залежно від типу збудника.

Проведені в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України дослідження свідчать, що з кожним відсотком маси коренеплодів, що загнивають, їх цукристість знижується на 0,12-0,15%. Тобто, якщо в кагаті 10% маси уражено кагатною гниллю, то після переробки можна взагалі не отримати білого кристалічного цукру.

До того ж, за сприятливих для розвитку хвороби умов зовнішнього середовища розміри втрат під час зберігання буряків у кагатах можуть становити до 40% загальної маси. Слід зважати, що зігнилі коренеплоди не рекомендується використовувати на корм тваринам.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!