Агрономія

Названо регіони із незадовільним вологозабезпеченням ґрунту

На більшості площ Одеської, окремих площах Херсонської, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської та Київської областей станом на початок другої декади червня вологозабезпечення орного шару ґрунту під ранніми ярими зерновими культурами, за даними Укргідрометеоцентру, було незадовільним (менше 10 мм продуктивної вологи). В окремих районах Одеської та Херсонської областей 0-20 см шар ґрунту був зовсім сухий.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Натомість на більшості площ західних, північних, Вінницької, окремих площах Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей зволоження було на достатньому рівні (21-40 мм і більше продуктивної вологи).

Задовільне зволоження залишалося в окремих районах Львівської, Тернопільської, Житомирської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Дніпропетровської, Харківської та Одеської областей (11-20 мм продуктивної вологи).

Вологозабезпечення метрового шару ґрунту на більшості площ було достатнім (82-120 мм) та оптимальним (121-160 мм продуктивної вологи і більше).

В окремих районах південних, Дніпропетровської, Полтавської та Київської областей вологозапаси становили 53-68 мм, місцями – 29-41 мм, в окремих районах Одеської та Херсонської областей метровий шар ґрунту був зовсім сухим або містив не більше 9 мм продуктивної вологи.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, на Одещину чекає посуха у липні та серпні.