Агрономія

Названо переваги гібридного жита в сівозміні

Названо переваги гібридного жита в сівозміні

Гібридне жито – дуже стійка культура, яка може витримати більшість умов вирощування. Проте максимальні врожаї отримують аграрії з регіонів з великою кількістю опадів і важчими ґрунтами. Тут жито є найбільш придатною культурою для виробництва біогазу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Переваги гібридного жита в сівозміні очвидні. Воно добре придатне для сівозмін з енергетичним буряком або кукурудзою. Його можна посіяти відносно пізно, а в деяких випадках і рано зібрати, щоб можна було посіяти другу культуру – енергетичний буряк або кукурудзу, що дає можливість отримати два врожаї біогазових культур.

«Гібридне жито – корисний субстрат, який можна використовувати на заводі з виробництва біогазу протягом усього року. Його можна використовувати для врівноваження високої продуктивності субстратів енергетичного буряка або кукурудзи, забезпечуючи таким чином альтернативне джерело поживних речовин для бактерій у біореакторі й стабілізуючи вихід газу», – йдеться у статті.

Також ця культура придатна для сівозміни біогазових культур, доповнюючи інші культури. Оскільки врожай жита збирають улітку, його можна зберігати в порожніх буртах для кукурудзи або буряка.

Нагадаємо, гібридне жито забезпечує ВРХ швидкою енергією. А також використання жита в раціоні свиней скорочує витрати на корм.