Агрономія
Головне:
Агрономія

Названо параметри гібридів і сортів культур, які варто досліджувати на демо-ділянках

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Перелік параметрів, за якими варто дослідити гібриди чи сорти культур перед сівбою у промислових масштабах, залежить від культури.

На цьому акцентувала увагу директорка Інституту зрошуваного землеробства Раїса Вожегова, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Наприклад, для пшениці озимої необхідно обов’язково визначати зимостійкість рослин, ступінь кущіння, ураження хворобами та якість зерна за конкретних умов вирощування» — зазначила вона.

Для ріпаку озимого також необхідно визначати зимостійкість, а також гілкування, пошкодження стебел пізніми весняними заморозками, розтріскування стручків і дружність достигання.

Для соняшнику важливим є визначення ураження вовчком, фомозом, фомопсисом і сірою гниллю. Також важливим параметром для цієї культури є стійкість стебла до перелому під кошиком під час достигання насіння та його осипання.

Оцінку результатів демонстраційного досліду потрібно робити як за рівнем врожаю, так і за супутніми показниками.

Наприклад, для соняшника перш за все необхідно оцінити рівень урожайності насіння і вміст у ньому жиру.

Також необхідно оцінити вплив гібриду на розповсюдження вовчка, стійкість до ураження основними хворобами, які істотно можуть вплинути на зниження врожайності (фомоз, фомопсис, сірі гнилі).

Крім того, необхідно провести аналіз, у які роки має більше розповсюдження та чи інша хвороба і на яких гібридах більш ефективний захист від них.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ