Агрономія

Названо області з найбільшим відсотком ураження хворобами колосових культур

На всій території України 1-9% посівів озимих та ярих зернових колосових культур хворіють на борошнисту росу, септоріоз, гельмінтоспоріоз, буру листкову іржу. А в Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій областях хворобами уражено 16-40% рослин.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

В агроценозі озимого ячменю у Дніпропетровській, Львівській областях прогресують летюча та тверда сажки, уражено 3,5-10% рослин. Подекуди на 5-19% рослин розвиваються кореневі гнилі, які проявились у вигляді білоколосості.

Осередково розвиваються ринхоспоріоз, піренофороз, у посівах вівса червоно-бура плямистість.

«За такої інтенсивності розвитку хвороб відбувається зменшення площі листової поверхні, зниження продуктивності фотосинтезу та зростає ймовірність отримання зерна з низькою масою 1000 насінин і низькими якісними та посівними показниками, або неотримання урожаю взагалі (у випадку ураження летучою сажкою)», – йдеться в повідомленні.

Тому високопродуктивні посіви в період цвітіння – початок формування зерна проти вищевказаних хвороб необхідно оздоровлювати фунгіцидами відповідного спектру дії.

Нагадаємо, на Одещині хвороби найбільше шкодять колосовим культурам. Як повідомлялося, є загроза істотних втрат урожаю ріпаку через хвороби.