Агрономія

Названо найкращі попередники гороху

Названо найкращі попередники гороху

Найкращі попередники гороху – озимі та ярі зернові культури, кукурудза, цукрові буряки. Строк повторного повернення гороху на поле – 4-5 років, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У виборі обробітку ґрунту велике значення має не лише попередник, а насамперед строки його збирання. Чим раніше культура звільнить поле, тим швидше та якісніше можна буде провести технологічні операції з обробітку ґрунту й підготувати його до сівби гороху.

«За ранніх строків збирання попередника потрібно приділити особливу увагу технологічним операціям зі збереження вологи та зниження наявності сегетальної рослинності, – зазначає Раїса Вожегова, академік НААН (Інститут зрошуваного землеробства НААН). – У разі наявності коренепаросткових і кореневищних бур’янів потрібно провести кілька обробок плоскорізними знаряддями на глибину 14-16 см».

Інтервал між цими операціями залежить від наявності ґрунтової вологи й інтенсивності проростання бур’янів. За наявності малорічних бур’янів напівпаровий обробіток починають із лущення стерні відразу після збирання попередньої культури.

В середині серпня проводять глибоку оранку на глибину 25-30 см, якщо попередником були цукрові буряки, глибину оранки зменшують до 20-25 см. Мірою появи «білої ниточки» у бур’янів, необхідним є проведення культивацій у два сліди на глибину 6-8 см.

До ефективного методу контролю сегетальної рослинності належить боронування посівів. Для боротьби з бур’янами доцільно проводити кілька боронувань: у фазу 3-5 листків культури (знищується майже 60–80% однорічних бур’янів) та навесні – задля знищення бур’янів і ґрунтової кірки. Якщо боронування не позбавило від бур’янів, посіви обробляють гербіцидами.

Нагадаємо, після збирання гороху в ґрунті нагромаджується 30-35 кг/га азоту. Раніше повідомлялося, чому горох має бути у сівозміні у південному Степу.