Названо найбільш оптимальні строки та умови для сівби сої
Сівбу сої треба розпочинати відразу, як настають для неї оптимальні строки, тобто коли мине загроза весняних заморозків і середньодобова температура ґрунту на глибині загортання насіння досягне +12…+14 °С. Якщо ж сою сіяти в холодніший ґрунт, то період до появи сходів буде затягуватись, а висіяне насіння й проростки будуть уражуватись бактеріальними хворобами, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Як наслідок надмірно ранньої сівби – значне зниження польової схожості насіння, зріджені сходи та зниження продуктивності посівів. Недоцільне і затягування сівби, бо це призводить до зрідженості посівів, але вже через пересихання посівного шару ґрунту.
Практика засвідчує, що день запізнення із сівбою в різні за погодними умовами роки може супроводжуватись недобором урожаю від 20 до 100 кг зерна з гектара. Норму висіву насіння значною мірою визначають умовами зволоження регіону.
Якщо в західному Лісостепу її можна збільшити до 800 тис. шт./га, то на сході цієї зони вона може бути знижена до 500 тис. шт./га. Ще меншою норма висіву насіння сої пропонується у степовій зоні. Загортати насіння треба не менш як на 4 см для запобігання негативному впливу на нього хімічних засобів захисту.
Нагадаємо, в Україні вже посіяно 4,7 млн га ярих зернових і зернобобових культур.