Агрономія

Науковець вказала на одну з причин неефективності позакореневого підживлення

Надто насичені бакові суміші для проведення позакореневого підживлення є однією з причин неефективності застосованих добрив та негативної дії на рослини. 

Про це в коментарі AgroTimes розповіла завідувач науково-дослідної лабораторії інноваційних технологій ТОВ «УНПЦ «Інститут живлення рослин» Марія Августинович.

«Спокуса зберегти гроші та не проходити поле по кілька разів дуже велика. Але подумайте тільки, якою «термоядерною» може бути суміш, якщо в бак намішати фунгіцид, інсектицид, мікродобриво, регулятор росту і, як ще дуже полюбляють наші аграрії, все це «заправити» гуматами! Так, пальне можна зекономити, але очікуваного ефекту не буде, а хімічні реакції, що можуть виникнути при цьому, інколи просто непередбачувані», – зазначила науковець.

Як приклад Марія Августинович навела розчин мікродобрива з високим умістом міді (розчин прозоро блакитний) та розчин фунгіциду з діючою речовиною фосетил алюмінію (розчин прозорий та однорідний). Проте в суміші вони провокують досить великі утворення, схожі на пластівці, тобто абсолютно нові хімічні сполуки, які шкідливі як для обприскувача, так і для рослини.  

«Додаванням у бакові суміші гербіцидів однозначно можна спровокувати опік рослини, а селективність дії багатьох гербіцидів обумовлена дуже чітким балансуванням доз та концентрацій. Додавання до розчину гербіцидів будь-якої іншої речовини однозначно порушує цей баланс. Тому перш ніж прийняти рішення про змішування препаратів, ретельно вивчіть таблиці їх сумісності», – наголосила Марія Августинович.

Читайте також:У полтавському господарстві перевірили ефективність позакореневого внесення мікродобрив

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!