Агрономія

Науковці розповіли про результати застосування мікродобрив в умовах Степу і Лісостепу України

Лабораторією родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ „Донецьке”» ННЦ ІГА імені О. Н. Соколовського проведено дослідження ефективності некореневого підживлення соняшнику комплексним препаратом мікроелементів на основі комплексону ОЕДФ (ОЕДФ-Мікродобриво).

Науковці поділилися результатами своїх досліджень у журналі The Ukrainian Farmer.

1. Застосування у позакореневе підживлення соняшнику мікроелементних препаратів на основі ОЕДФ в умовах посухи й підвищених температур на чорноземних ґрунтах потребує зважання на їхню карбонатність й особливості технології обробітку ґрунту.

2. За ноу-тілл потреба в підживленні мікроелементами вища за інтенсивніші технології обробітку, тому не слід зменшувати норму мікродобрива, навіть за високого вмісту карбонатів у 30–60 см шарі ґрунту.

3. У технологіях міні-тілл:

  • за карбонатності визначального шару 30–60 см в межах 110–210 г/кг ґрунту ефективнішою є норма 5 л/га;
  • за карбонатності менше як 100 мг/кг ґрунту ефективнішою є половинна норма;
  • за карбонатності ґрунту понад 200 г/кг ґрунту треба шукати інші мікродобрива, зокрема, з основою, що не осаджується кальцієм.

Довідка

Основними ґрунтами Донеччини є різні відмінності чорнозему звичайного. Некореневе живлення рослин соняшнику комплексним мікродобривом здійснювали в рекомендованій виробником нормі 5 л/га та у половинній нормі 2,5 л/га у фазу розвитку рослин 3–6 пар листя. Регіону властиві часті посухи й підвищений температурний режим, недостатня кількість продуктивної вологи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!