Агрономія
Головне:
Агрономія

Науковці не мають спільної теорії щодо поведінки шкідників сільгоспкультур

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Шкідлива ентомофауна ще й досить не вивчена для Лісостепу України. А спільної теорії, яка пояснює формування ентомоценоза в агроекосистемах сільгоспкультур немає. На цьому наголошують науковців Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва у ході досліжень, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відомо, що кожному виду в умовах його існування притаманна певна оптимальна спадково зумовлена щільність популяцій, відхилення від якої негативно позначаються на темпах розмноження й життєдіяльності особин.

Важливий чинник — потенціал розмноження, бо за ним визначають чисельність, а отже, шкідливість і економічне значення виду.

У той же час шкідлива ентомофауна може стати однією з перешкод в отриманні високих урожаїв сої. В сприятливі для розвитку роки шкідники здатні знищити до 90% урожаю. Загроза посилюється ще й тим, що разом із розширенням посівних площ цієї культури відбувається поступове наростання видового складу шкідників.

Дізнайтесь про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: