Агрономія

Науковці не мають спільної теорії щодо поведінки шкідників сільгоспкультур

Шкідлива ентомофауна ще й досить не вивчена для Лісостепу України. А спільної теорії, яка пояснює формування ентомоценоза в агроекосистемах сільгоспкультур немає. На цьому наголошують науковців Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва у ході досліжень, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відомо, що кожному виду в умовах його існування притаманна певна оптимальна спадково зумовлена щільність популяцій, відхилення від якої негативно позначаються на темпах розмноження й життєдіяльності особин.

Важливий чинник — потенціал розмноження, бо за ним визначають чисельність, а отже, шкідливість і економічне значення виду.

У той же час шкідлива ентомофауна може стати однією з перешкод в отриманні високих урожаїв сої. В сприятливі для розвитку роки шкідники здатні знищити до 90% урожаю. Загроза посилюється ще й тим, що разом із розширенням посівних площ цієї культури відбувається поступове наростання видового складу шкідників.

Дізнайтесь про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!