Агрономія
Головне:
Агрономія

Насіння зернових радять протруювати багатокомпонентними препаратами

На ринку представлено небагато однокомпонентних роздільних фунгіцидних і інсектицидних протруйників для насіння зернових культур – пшениці, ячменю, жита та вівса. Найбільш оптимальним є рішення застосування двох- і багатокомпонентних фунгіцидних та інсектофунгіцидних протруйників або бакових сумішей з діючими речовинами з різних класів для розширення спектру дії.

Таку пораду в коментарі AgroTimes дав Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group.

Для обробки насіння до складу протруйника можуть входити як системні, так і контактні діючі речовини. Обробка насіння системними діючими речовинами спрямована зазвичай на контроль патогена, що міститься всередині зерна, і регулювання ранньої листостеблової інфекції. Контактні діючі речовини покликані для знезараження поверхні насіння, а також запобігання від хвороб, збудників, що є в ґрунті.

До протруйників системної дії належать стробілурини, триазоли, феніламіди, піридиніл-етилбензаміди, бензимідазоли, піразол-карбоксаміди, імідазоли і ін.

Протруйники контактної дії є дитіокарбомати, фенілпіроли й ін. Через різний рівень інфекційного навантаження система захисту озимих культур має бути кращою, ніж у ярих культур.

Протруйник зазвичай має захищати від сажкових хвороб, кореневих гнилей (різної природи), прикореневих гнилей (ризоктоніоз, офіобольоз, церкоспорельоз), снігової плісняви, тифульоза, гельмінтоспоріозу, септоріозу.

Нагадаємо, насіння зернових слід протруювати інсектицадами з різними механізмами дії.

Журнали