Агрономія

Найближчі 10 років погода не сприятиме розвитку ранніх ярих зернових

Найближчі 10 років погода не сприятиме розвитку ранніх ярих зернових

Найближчі 10-12 років в Україні погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових і сприятливою для озимих.

Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«За нашими прогнозами, більше страждатимуть ранні ярі зернові, які не дуже теплолюбні, але будуть підпадати під дуже високі температури вже на початку року, – зазначила вона. – Водночас сприятливі умови будуть для озимих культур за рахунок того, що потепліла зима і практично немає ризиків вимерзання».

Крім того, за словами Тетяни Адаменко, підвищення температур повітря в найближче десятиліття продовжить період вирощування теплолюбних культур. Зокрема, в Україні вже були експерименти з двома врожаями соняшнику.

Вона також повідомила, що підвищення температури розширює зону, придатну для вирощування соняшнику: якщо раніше тепла для його вирощування вистачало тільки на півдні і сході країни, то зараз спостерігається зміщення кліматичних зон на 100 км на північ і вирівнювання клімату між областями. Однак, у південних і східних областях існує ризик зниження врожаю цієї культури.

«Зараз ми вступили в період, який триватиме приблизно 10-12 років і буде сприятливим практично для всіх культур. У нас погодні умови певною мірою компенсуються, – підсумувала Тетяна Адаменко, – цього року три місяці не було дощів у Південно-східній Україні, що вплинуло на врожай пшениці, ячменю та інших культур. Але потім пішли дощі і настали прекрасні умови для пізніх культур».

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!