Агрономія

НААН презентувала нові гібриди кукурудзи з урожайністю до 18-20 т/га

Під час виїзного засідання НААН на Київщині презентували нові високоврожайні гібриди кукурудзи. Урожайність багатьох із них сягає 14-16 т/га, а окремі гібриди дають до 20 т/га врожаю.

Про це повідомляє пресслужба НААН.  

За словами президента НААН Ярослава Гадзала, на інноваційному полігоні у Білоцерківському районі представлені практично всі найкращі гібриди кукурудзи. Загалом на дослідних ділянках висіяні 94 гібриди кукурудзи, з них близько 60 – розробки науковців з Дніпровського інституту.

«Селекція рухається в напрямку стійкості сортів до спеки, посухи, хвороб і шкідників. А головне – їхня продуктивність. Багато гібридів дають уже по 14-16, а окремі з них, які вже подані на випробування до Держсортслужби – до 18-20 тонн сухого зерна з га», – зазначив Ярослав Гадзало.

Він наголосив, що близько 70% зернових в Україні є результатом селекції НААН. Зокрема, розробкою сортів для різних природно-кліматичних умов займаються наукові інститути у Дніпрі, Харкові, Херсоні та Києві. 

«З урахуванням останніх тенденцій продуктивності, у найближчій перспективі Україна може отримати вже не 80 млн тонн зерна з га, а близько 90 чи навіть 100 млн тонн», – наголосив президент НААН.

Раніше повідомлялося, які українські гібриди кукурудзи не поступаються врожайністю імпортним. Нагадаємо, найвища урожайність кукурудзи наразі на Житомирщині.