На Запоріжжі запровадили особливий режим захисту рослин через поширення єгипетської сарани

Через активізацію сезонної фази розвитку саранових на території Кушугумської територіальної громади Запорізької області (с. Малокатеринівка) виявлено осередки єгипетської сарани з чисельністю 40-50 екз/м2, а подекуди до 80 екз/м2. Спалахи чисельності саранових здебільшого пов’язані з низкою посушливих років і весняних посух. Відтак, в області провели заходи для запобігання подальшого поширення шкідника і з 15 липня 2025 року на території селищ Кушугум, Балабине та Малокатеринівка запровадили особливий режим захисту рослин до повної ліквідації вогнищ єгипетської сарани. Загальна площа заходів – близько 21,6 тис. га.
Про це повідомили ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Збільшення чисельності сарани спостерігається після 1-2 посушливих років, які характеризуються підвищеними температурами вегетаційного періоду і зменшеною кількістю опадів, що ми спостерігаємо цього року.
В якості харчування сарана їсть листя, стебла, квіти рослин, також під час масової міграції може бути знищений весь посів в найкоротші терміни, втрата врожаю може становити від 25% до 100%.
На території з особливим режимом захисту рослин здійснюються такі заходи:
- знешкодження особливо небезпечних шкідливих організмів;
- залучення та використання державних ресурсів (наукових, матеріальних), а також ресурсів підприємств, установ, організацій усіх форм власності та громадян для локалізації і ліквідації особливо небезпечних шкідливих організмів.
Обробки проводять дозволенними до використання в Україні інсектицидами згідно з «Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» («Енжіо», «Залп» КЕ, «Карате зеон» КЕ, «Хлорпірівіт-агро» КЕ, «Хантер» КЕ, «Ф’юрі» ВЕ, «Флоксен 247 SC» або інші). Під час проведення заходів з застосування засобів захисту рослин слід суворо дотримуватися санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці.
Для забезпечення ефективної роботи з локалізації та ліквідації осередків саранових органам місцевого самоврядування необхідно співпрацювати із сільгосптоваровиробниками та громадянами та використовувати всі наявні ресурси та засоби.
Нагадаємо, масовий розвиток сарани зафіксували на Херсонщині. Аграріїв Одещини також попереджають про можливість масового поширення сарани.