На важкосуглинкових ґрунтах краще застосовувати дискування
У посушливій зоні з метою збереження вологи в посівному шарі ґрунту й створення найсприятливіших умов для проростання насіння потрібно оперативно після збирання врожаю попередника виконати дисковими знаряддями обробіток ґрунту на глибину 4–5 см.
Таким висновком поділився Микола Остапенко, старший науковий співробітник Генічеська дослідна станція ДУ ІЗК НААН України у журналі The Ukrainian Farmer на основі результатів багаторічних досліджень і виробничої практики.
Далі агрозахід слід повторювати за потреби – після появи сходів бур’янів і падалиці.
Сформований шар суміші з дрібногрудкуватого ґрунту і рослинних решток надійно стримує переміщення вологи по капілярах із глибших шарів ґрунту до поверхні й таким чином запобігає її втратам.
«Система землеробства no-till як шлях до збереження вологи в ґрунті, беззаперечно, має велике значення, – зазначив науковець і додав: Але в переважній більшості зона Присивашшя представлена важкосуглинковими солонцюватими ґрунтами, які схильні до запливання з малою водопроникністю, що стає великою перешкодою масштабного впровадження системи в регіоні».
В той самий час сіялки прямого посіву у вигляді окремого елемента нульової системи землеробства можна з успіхом застосовувати, виконуючи за один прохід чотири агротехнічні операції, лишаючи на поверхні ґрунту рослинні рештки у вигляді мульчі й таким чином суттєво впливати на збереження доступної вологи в посівному шарі ґрунту. А отже, має переваги над сіялками, які застосовують у традиційних технологіях сівби.
Раніше повідомлялося, як обрати найбільш оптимальну технологію ґрунтообробітку.