На товщину снігового покриву впливає наявність рослинних решток, - дослідження
Характер ушкодження надземної частини посівів озимої пшениці тісно пов’язаний із температурою повітря та висотою снігового покриву в цей час.
Про це свідчать результати трирічних польових дослідів, які проводили протягом 2015–2018 рр. на Генічеській дослідній станції ДУ ІЗК НААН України.
«Максимальний рівень снігового покриву зафіксований у другій половині лютого, коли снігопад з одночасними сильними поривами вітру сформували по чорному пару товщину снігового покриву на фоні традиційної сівби на рівні 7,3 см, на ділянках з прямою сівбою – 8,4 см; по сорго на зерно – 9,3 і 21,4 см; по соняшнику – 8,9 і 17,6 см відповідно», – повідомляють науковці.
Така різниця в накопиченні снігу пов’язана насамперед з наявністю рослинних решток і їхньою здатністю утримувати сніг під час сильних поривів вітру.
Також заміри висоти снігового покриву показали, що грудень вирізнявся серед інших зимових місяців малосніжністю за весь час проведення досліджень. Так, у 2015 році його висота коливалася в межах 1,5–1,8 см, у 2016 та 2017 роках – від 3,6 до 4,9 см та від 2,7 до 5,3 см відповідно.
Додати коментар