Агрономія
Головне:
Агрономія

На Тернопільщині запровадили карантинний режим через західного кукурудзяного жука

На Тернопільщині запровадили карантинний режим через західного кукурудзяного жука

За результатами моніторингу посівів кукурудзи у Заліщицькому районі на Тернопільщині було виявлено новий осередок поширення небезпечного регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука.

Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

За результатами фітосанітарної експертизи ДУ «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія», імаго карантинного шкідника було виявлено на посівах кукурудзи в смт. Товсте Заліщицького району. Площа зараження становить 125 га.

Як зазначається, розпорядженням голови районної державної адміністрації від запроваджено карантинний режим та затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками.

Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є дотримання у виявленому вогнищі агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів, стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Журнали