Агрономія

На Рівненщині у незадовільному стані буде близько 5% посівів озимих, – прогноз

На Рівненщині у незадовільному стані буде близько 5% посівів озимих, – прогноз

Друга декада лютого на Рівненщині відзначилася аномально високим температурним фоном. Сума опадів за декаду становила 8-10 мм (70-86% норми). Згідно з агрометеорологічними розрахунками очікується, що на час відновлення вегетації озимих у незадовільному стані буде близько 5% посівів.

Про це інформує Рівненський обласний центр з гідрометеорології.

У період з 11 лютого по 15 лютого було відмічено тимчасове відновлення вегетації зимуючих культур. Відбулись зміни у фазовому розвитку: 12 лютого озима пшениця центру області досягла масової фази «кущіння»; 14 лютого у пшениці півдня було відмічено початкову фазу «3-й листок», у жита півночі – початкову «кущіння». Стан посівів на момент припинення вегетації залишається добрим.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння була від -2º до 0ºС, що значно вище розрахункових критичних температур вимерзання озимини.

У зв’язку зі значною амплітудою коливання температур, тимчасовим виходом рослин із зимового спокою та необхідністю чергового їх загартовування, агрометеорологічні умови декади оцінюються як задовільні. Небезпечних умов та явищ не спостерігалось.

Нагадаємо, агрокліматичні умови стимулювали слабкий розвиток хвороб озимини.