Агрономія

На Рівненщині погодні умови цієї зими призвели до зниження морозостійкості озимих культур

На Рівненщині зміна «плюсових» температур у денні години «від’ємними» нічними протягом січня призвела до значного зниження морозостійкості озимих культур і викликає велику ймовірність того, що рослини після перезимівлі будуть дуже ослабленими, пишуть «Рівненські новини».

В окремі дні на полях з озиминою утворювався нестійкий сніговий покрив. На більшій частині території області його середня висота за результатами снігомірних зйомок не перевищувала 0,3-1 см.

Найбільша глибина промерзання ґрунту складала 9 см на півночі та 5-6 см на решті території і була відмічена вкінці другої-на початку третьої декади місяця.

Мінімальна температура ґрунту на глибині 3см (глибина залягання вузла кущіння) знижувалась до значень 0-1ºС морозу. Такі температури значно вищі від розрахункових критичних температур вимерзання, які протягом місяця для озимого жита у фазі «3-й листок» та озимої пшениці у фазі «3-й листок» становили 14°С морозу.

«Посіви сільськогосподарських культур протягом місяця перебували у фазі зимового спокою.
Одним із видів спостережень та робіт сектору агрометеорології Рівненського ЦГМ у зимовий період є визначення життєздатності озимих зернових культур, озимого ріпаку та багаторічних зернобобових трав», – ідеться в повідомленні.

Агрометеорологи метеостанцій області здійснили відбір зразків посівів культур для відрощування монолітним способом. Аналіз результатів відрощування показав, що пошкоджених рослин у зразках озимого жита північних районів, озимої пшениці центральних районів, озимої пшениці, озимого ріпаку та люцерни південних районів області не було виявлено.

В більшості днів зимового періоду на території Рівненської області зберігалися малосприятливі погодні умови для перезимівлі озимих сільськогосподарських культур.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!