Агрономія

На полях Рівненщини накопичуються збудники хвороб озимини

Рівненщині у другій декаді листопада утримувалась помірно тепла,  суха для даного періоду, погода. Середня декадна температура повітря  відповідала 3-4° тепла, що в двічі більше за норму. В області не було опадів, утім, середня вологість повітря залишалася високою – на рівні 82-84%.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Як зазначається, висока відносна вологість  повітря  та «оптимальні» і «достатні»  запаси продуктивної вологи  в посівах озимих культур зумовлюють подальше ураження рослин пшениці септоріозом, кореневими гнилями, бурою листковою іржею на 2-3%,  озимого ріпаку – фомозом та альтернаріозом до 6%  на 22% обстежених площ.

«Це призводить до того, що накопичуються збудники хвороб озимини і зростає їх зимуюча інфекція», – йдеться в повідомленні.

Також гідротермічні показники перших двох декад листопада в області не мали негативного впливу на розмноження і розселення мишоподібних гризунів, тож триває поступове зростання їх чисельності.

Заселеність обстежених площ посівів озимої пшениці (1,1 тис. га.), не перевищує 27% з чисельністю 2-3 жилі колонії на гектар та по 3-5 жилих нір в колонії.

Обстежені посіви озимого ріпаку (0,7 тис. га.), заселені на 43% з чисельністю 2-3 жилі колонії на гектар та по 4-6 жилих нір в колонії, це вже практично досягає економічного порогу шкодочинності.

Нагадаємо, загалом по Україні умови для розвитку озимих залишаються складними.