Агрономія

На полицях українських супермаркетів продається ГМ-продукція з сої

На полицях українських супермаркетів продається ГМ-продукція з сої

Асоціація «Дунайська соя» провела аналіз готової продукції з сої на полицях українських супермаркетів на вміст у ній генетично модифікованих організмів (ГМО).

Згідно з результатами дослідження, ГМО виявлені у готовому соєвому продукті, повідомила керівник регіонального представництва «Дунайської сої» в Україні Оксана Просоленко.

За її словами, цей продукт перевірено в одній із європейських лабораторій. За результатами перевірки, вміст ГМО в продукті складає 67%, що доводить те, що ГМО потрапили в продукт не випадково.

«У нас не було мети провести глобальний аналіз готової продукції в Україні, ми лише хотіли загалом перевірити, чи така продукція продається в українських супермаркетах», – зауважила Оксана Просоленко. 

Для проведення аналізу асоціація обрала асортимент соєвої продукції в одній мережі великих супермаркетів. 

Відповідно до цього факту «Дунайська соя» написала звернення у Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Як зауважив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, зараз відомство опрацьовує відповідну скаргу і на її основі проведе перевірку продукції.

«Ми ще раз перевіримо продукцію у власній лабораторії. Якщо наявність ГМО у ній підтвердиться, а на упаковці не буде відповідного маркування, цю продукцію вилучать з обігу», – зауважив він.  

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!