На Одещині стартувала сівба рису
Сівба рису стартувала в Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини поточного тижня. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК «Маяк» на площі 402 га, повідомляє «Юг.Today».
Як розповів голова Кілійської громади В’ячеслав Чернявський, цієї весни, як і торік, рисом будуть засіватися трохи більше 2 тис. га. Хоча в довоєнні роки цей показник був удвічі більшим – близько 4,5 тис. га.
Цьогорічна посівна кампанія рису проводиться в досить прохолодну погоду, оскільки необхідний трохи вищий середньодобовий температурний режим. Зазвичай на Кілійщині починають сіяти рис приблизно з середини квітня, а закінчують роботи до 9 травня. Але цього року внаслідок непростих погодних умов строки суттєво зрушилися, адже холод впливає потім на майбутні сходи та врожай у цілому.
Другим проблемним моментом для кілійських рисоводів, що супроводжує їх із початком війни в Україні, залишаються обмежені технічні можливості для внесення добрив на плантації, зокрема, заборона це проводити за допомогою авіації. Інколи непорозуміння виникають і з дронами, за допомогою яких на рисові поля розпорошуються рідкі міндобрива. Вони просто падають та розбиваються.
Окрім того, тільки в одного з шести господарств є спеціалізована техніка, яка може розсипати добрива по воді. Інші рисоводи підгодовують ґрунт практично вручну, тому не поспішають збільшувати посівні площі.
Бувають випадки, що на рисові поля можуть завітати гуси, качки або лебеді, що є загрозою для молодих паростків. Раніше фермери їх відганяли за допомогою пострілів. Ці методи боротьби зі шкідниками наразі заборонені через воєнний стан.
Незважаючи на те, що є певні негаразди в посівній кампанії, рисоводи цього року очікують вдвічі більший врожай, ніж минулої осені. Урожайність прогнозують на рівні 4-5 т/га.
Уточнюється, що майже 30% від загального обсягу виробництва цієї культури в Україні вирощує Одеська область.