Агрономія

На Одещині щодня зростають площі загиблих озимих культур

На Одещині щодня зростають площі загиблих озимих культур

Через недостатню кількістю вологи в метровому шарі ґрунту та відсутністю опадів у господарствах південної Одещини спостерігається щоденне збільшення площ загиблих озимих культур, посіяних під урожай 2023 року.

Про це повідомила директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

«На жаль лише на сьогодні вже маємо 6 тис. га загиблих сходів озимого ріпаку та вже 3 тис. га озимої пшениці», – зазначила Алла Стоянова.

Вона нагадала, що у серпні цього року аграрії півдня Одещини першими в Україні розпочали посівну кампанію озимих культур під урожай 2023 року.

Всього в області посіяли 167 тис. га озимого ріпаку, 540 тис. га озимої пшениці і поки що 133 тис. га озимого ячменю, а це – 80 і 70% від запланованих площ під цими культурами.

Як зазначається, Одещина лідирує за показником загиблих культур у зв’язку з потужними посухами. Єдиний вихід в майбутньому, за совами Алли Стоянової, – це отримати незалежність від опадів через розвиток зрошення.

Нагадаємо, середньорічна загибель озимих в Україні становить близько 15-20%.