Агрономія

На Одещині через посуху загинуло майже 150 тис. га озимини

Через тривалу посуху в Україні частково загинули посіви озимих культур. Найбільше постраждала Одеська область, де за попередніми розрахунками втраченими вважаються 148 тис. га, що становить 15% всіх площ озимини області (1 млн 17 тис га).

Такі дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оприлюднив Інформаційно-аналітичний портал АПК.

«В Одеській області, де спостерігається найтриваліший та найжорсткіший дефіцит опадів ще з минулого літа, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур оцінювалися як близькі до критичних», – ідеться в повідомленні.

Так, унаслідок несприятливих погодних умов в області загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

Загалом по Україні, за оцінками профільного відомства, втрати посівних площ озимих культур (гороху, пшениці, жита, ріпаку, ячменю) оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6% усіх площ озимого клину (10 млн 237 тис. га). Найбільше від посухи було втрачено озимого ріпаку – 103 тис. га, пшениці – 74 тис. га, ячменю – 53 тис. га та гороху – 1,3 тис. га.

Таким чином втрати можливих надходжень за зазначеними культурами в Одеській області становлять 32%, Херсонській – 8%, Миколаївській та Житомирській – по 6%, Чернівецькій та Харківській – по 5%, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській та Тернопільській – по 4%, Сумській, Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській – по 3%, Хмельницькій та Запорізькій – по 2%, у решті областей – по 1%.

Нагадаємо, у господарстві на Одещині втрати від посухи оцінюють у $200-300/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!