Агрономія

На Миколаївщині виявили осередок зимового зернового кліща

У Березанському районі Миколаївської області фахівці Держпродспоживслужби фіксують поширення зимового зернового кліща. Шкідником заселено до 85% рослин за середньої чисельності 5 макс. до 10-12 екз. на рослину.

Про це йдеться у звіті відомства щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин

Інколи у спеціалістів виникають складності з діагностикою ушкоджень, часто їх плутають із проявом кореневих гнилей і невиправдано застосовують фунгіциди, що не вирішує проблему.

За візуального обстеження на полях виділяються осередки, що відрізняються сріблястим забарвленням на загальному зеленому фоні.

«Вирішальне значення в боротьбі з зимовим зерновим кліщем мають агротехнічні заходи: раціональні сівозміни, обмеження площ колосових попередників озимої пшениці, своєчасне знищення сходів падалиці колосових культур в усіх полях сівозміни за допомогою системи обробітку ґрунту, сівба озимини в межах оптимальних строків», – ідеться в повідомленні.

Довідка

Живлення зимового зернового кліща на сходах озимих зернових виснажує рослини, значно знижує їх зимостійкість, а за масового розмноження може призвести до загибелі рослин. У разі наявності на посівах вірусних захворювань кліщі здатні переносити патоген на здорові рослини. Збудник зазначеного вірусу здатен проникати до клітин рослини за температурі повітря, починаючі з  3оС та перебувати в неактивному стані до настання оптимальних умов для розвитку (температура вище 15оС). Найбільше накопичення шкідника в ґрунті фіксується на полях з мінімальним обробітком ґрунту.