Агрономія

На Київщині в імпортному вантажі виявили карантинного шкідника

Державні фітосанітарні інспектори під час фітосанітарного контролю у ВМО № 1 м/п «Західний» Київської області, у вантажі зрізу квітів у кількості 11635 штук виявили карантинний, відсутній на території України шкідливий організм – тютюнову білокрилку (Bemisia tabaci Gen.).

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

Вантаж був імпортований з Нідерландів. Заражений вантаж затримали, до нього застосовуються відповідні фітосанітарні заходи.

Аби не допустити подібних випадків до країни-експортера – Нідерландів буде надіслано нотифікацію про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

Довідка

Тютюнова білокрилка – карантинний небезпечний шкідник сільгоспкультур, відрізняється унікальною багатоїдністю (поліфагія), високою швидкістю зростання популяції, феноменальною живучістю та стійкістю до дії пестицидів. В даний час вид широко розповсюдився по всіх континентах. В оранжереях і теплицях білокрилка проникає далеко на північ. Економічні втрати від білокрилки досить великі, оскільки вона не тільки знищує і пригнічує культурні рослини, знижуючи їх продуктивність до 70%, але і є переносником багатьох небезпечних захворювань. Шкідник здатний пошкоджувати понад 600 видів рослин.

Нагадаємо, посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця.