Конференція «День Агронома» порушить питання зміни шкодочинності стеблового метелика
Зміни клімату істотно підвищили шкодочинність деяких шкідників кукурудзи. Деякі з них ведуть скритий спосіб життя та мешкають у ґрунті, тому їх контролбвати найскладніше. Один із них – стебловий метелик.
Про це AgroTimes повідомив док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак, який виступатиме з доповіддю на конференції «День Агронома».
За його словами, в останні роки, до 2019-го, в Україні майже повсюдно стебловий метелик був потенційно небезпечним шкідником кукурудзи. А в 2019-му в червні-липні на кукурудзі його практично не відмічали. Це було пов’язано з низькими нічними температурами, що опускалися до 10 градусів, а літ кукурудзяного метелика, як правило, починається при 16 градусів.
«В останні два роки бавовникова совка стала основним шкідником кукурудзи, витіснивши кукурудзяного метелика на друге місце. Сучасні феромонні пастки для відлову стеблового метелика і бавовникової совки не підходять або підходять частково за складом статевого феромонну до існуючих рас шкідників. Через це даний тип пасток неякісно ловить метеликів. За ним важко об’єктивно оцінити літ імаго», – зауважив науковець.
Він також додав, що перспективними пастками для обліку розвитку чисельності метеликів є світлодіодні гібридні пастки, які позбавлені недоліку, пов’язаного з феромонними приманками.
Детальніше про оновлення стратегій захисту кукурудзи від шкідників і бур’янів в умовах кліматичних змін 2019/20 років можна дізнатися на конференції «День Агронома Отримати гарантований урожай».