Агрономія

Конференція «День Агронома»: акцент на технології вирощування соняшнику

Можливі терміни сівби соняшнику – це період від 5 квітня до 15 травня залежно від ґрунтово-кліматичної зони та типу гібрида соняшнику, що використовує господарство.

Про це журналу The Ukrainian Farmer сказав завідувач відділу селекції та насінництва гібридного соняшнику Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Борис Вареник.

«Слід пам’ятати, що як ранні, так і пізні строки сівби соняшнику приводять до небажаних результатів. За раннього висіву період до появи сходів розтягується на три-чотири тижні, сходи можуть бути недружними, зрідженими. За пізнього терміну сівби верхній шар ґрунту часто висушений, що теж має негативний вплив на схожість культури», – зазнаив Борис Вареник.

За словами науковця, оптимальними строками сівби соняшнику є період, коли ґрунт прогріється до температури від 10…12 до 14…16°С. Утім, для середньопізніх та холодостійких гібридів висів слід починати за прогрівання ґрунту до 6…8°С.

Таким чином, змінюючи терміни сівби соняшнику можна створити кращі умови для росту й розвитку рослин та розвести в часі настання несприятливих умов та критичних фаз розвитку рослин.

Детальніше питання тенології вирощування та оптимальних термінів сівби соняшнику порушить конференція «День Агронома» 10 лютого в Києві. Нагадаємо, конференція «День Агронома: Отримати гарантований урожай» відбудеться 10 лютого в Києві.