На експериментальних полях на Одещині достигає перший урожай бавовника
Господарство «Стоянов А.А.» (с. Кирнички Суворовської громади) зробило значний крок у розвитку українського сільського господарства, розпочавши експеримент з вирощування бавовника. Цей проєкт є унікальним для України. У господарстві вже отримали перші «коробочки» бавовни, що є важливим досягненням для вітчизняного аграрного сектору. Тепер залишилося дочекатися щоб вони розкрилися.
Про це інформує Громадський центр «Аграрна Одещина» на своїй Фейсбук-сторінці.
Експеримент проводився на двох типах земель: на богарних (неполивних) і зрошуваних ділянках. Це дозволило перевірити, як рослина адаптується до різних умов. Під час вирощування було дотримано таких ключових моментів:
- Підготовка ґрунту: ретельний обробіток землі та внесення органічних добрив, забезпечення оптимальних умов для росту бавовнику.
- Висівання насіння: посів насіння проводився наприкінці травня, коли ґрунт прогрівся до +15°C. Це посприяло швидкому проростанню і здоровому росту рослин.
- Догляд за посівами: протягом вегетаційного періоду господарство застосовувало такі методи догляду, як регулярне прополювання, внесення мінеральних добрив, боротьбу зі шкідниками та хворобами.
- Зрошення: на зрошуваних землях використовується система крапельного поливу, що дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості ґрунту. Цей підхід дає змогу збільшити врожайність.
Господарство отримало перші коробочки бавовни, які стали символом успіху чергового етапу цього експерименту.
«Вирощування бавовнику – це захоплюючий процес, який проходить через декілька важливих етапів, кожен з яких має свою красу та значення. Це подорож від маленького насіння до розкішної білосніжної коробочки, яка має відкрити перед нами цілий світ можливостей»,
– зазначає Алла Стоянова.
За її словами, вирощування бавовника в Україні має не тільки аграрне, а й стратегічне значення. Бавовна є сировиною для виробництва нітроцелюлози, що робить її вирощування важливим для обороноздатності нашої держави. Розширення культури бавовника в Україні сприяє не лише диверсифікації сільського господарства, а й зміцненню національної безпеки.
Нагадаємо, програму досліджень бавовника запустили в чотирьох областях України.