Агрономія

На Донеччині припинилися явища атмосферної та ґрунтової посухи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Дощі, які пройшли на всій території Донецької області, змінили агрометеорологічні умови вегетації всіх сільськогосподарських культур на більш сприятливі, припинилися явища атмосферної та ґрунтової посухи.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

«Протягом І-ІІ декади травня погодно-кліматичні умови в Донецькій області покращилися завдяки збільшенню кількості опадів і, як наслідок, збільшенню запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту. Сума опадів за другу декаду травня становила 9-19 мм (104-136% від норми).

Станом на 18 травня 2020 року, за даними метеостанцій області, запаси продуктивної вологи в шарі ґрунту 0-20 см в середньому склали 20 мм, що на 11 мм більше аналогічного показника минулого року», – йдеться в повідомленні.

Наразі погодні умови в регіоні сприятливі для активного росту і розвитку озимих, ярих зернових і зернобобових культур. У районах, де кількість опадів була недостатньою для суттєвого збільшення вологозапасів метрового шару ґрунту, зволоження покращилося у верхніх його шарах, склалися більш сприятливі умови для розвитку пізніх ярих культур, які тривалий час потерпали від нестачі вологи саме у верхніх шарах ґрунту.

Станом на другу декаду травня, посіви озимої пшениці по кращих попередниках (пар та зернобобові культури) мають добрий стан. По гірших попередниках (колосові, соняшник та інші) – задовільний.

Стан посівів озимого ячменю сортів української селекції добрий, європейської – задовільний. Саме на європейських сортах було відмічене значне ураження та загибель рослин в наслідок осінніх та весняних заморозків.

У південних районах області через посушливий квітень-початок травня у ріпаку відмічається слабке формування репродуктивних органів та пошкодження шкідниками. А більшість площ посівів ярого ячменю перебувають у доброму стані. Запасів продуктивної вологи, яка накопичилась в орному шарі ґрунту завдяки опадам, що випали протягом останнього періоду, буде достатньо для цієї культури для формування продуктивного стеблостою.

Посіви кукурудзи мають задовільний стан, соняшнику – добрий.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями