Агрономія

На Донеччині припинилися явища атмосферної та ґрунтової посухи

Дощі, які пройшли на всій території Донецької області, змінили агрометеорологічні умови вегетації всіх сільськогосподарських культур на більш сприятливі, припинилися явища атмосферної та ґрунтової посухи.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

«Протягом І-ІІ декади травня погодно-кліматичні умови в Донецькій області покращилися завдяки збільшенню кількості опадів і, як наслідок, збільшенню запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту. Сума опадів за другу декаду травня становила 9-19 мм (104-136% від норми).

Станом на 18 травня 2020 року, за даними метеостанцій області, запаси продуктивної вологи в шарі ґрунту 0-20 см в середньому склали 20 мм, що на 11 мм більше аналогічного показника минулого року», – йдеться в повідомленні.

Наразі погодні умови в регіоні сприятливі для активного росту і розвитку озимих, ярих зернових і зернобобових культур. У районах, де кількість опадів була недостатньою для суттєвого збільшення вологозапасів метрового шару ґрунту, зволоження покращилося у верхніх його шарах, склалися більш сприятливі умови для розвитку пізніх ярих культур, які тривалий час потерпали від нестачі вологи саме у верхніх шарах ґрунту.

Станом на другу декаду травня, посіви озимої пшениці по кращих попередниках (пар та зернобобові культури) мають добрий стан. По гірших попередниках (колосові, соняшник та інші) – задовільний.

Стан посівів озимого ячменю сортів української селекції добрий, європейської – задовільний. Саме на європейських сортах було відмічене значне ураження та загибель рослин в наслідок осінніх та весняних заморозків.

У південних районах області через посушливий квітень-початок травня у ріпаку відмічається слабке формування репродуктивних органів та пошкодження шкідниками. А більшість площ посівів ярого ячменю перебувають у доброму стані. Запасів продуктивної вологи, яка накопичилась в орному шарі ґрунту завдяки опадам, що випали протягом останнього періоду, буде достатньо для цієї культури для формування продуктивного стеблостою.

Посіви кукурудзи мають задовільний стан, соняшнику – добрий.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!