Агрономія

На Черкащині викрили масштабне виробництво фальсифікованих ЗЗР

На Черкащині викрили масштабне виробництво фальсифікованих ЗЗР
фото пресслужби Національної поліції

На Черкащині правоохоронці викрили групу осіб, які виробляли й розповсюджували контрафактну продукцію сільськогосподарської хімії під виглядом торгових марок відомих брендів. 

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Як зазначається, 42-річний житель Жашкова та четверо місцевих мешканців налагодили виробництво фальсифікованої продукції засобів захисту рослин. Сировиною виступали дешеві аналоги препаратів, які мали у своєму складі ідентичну за властивостями діючу хімічну речовину, але були дешевшими від вартості препаратів відомих виробників. 

Зловмисники продавали контрафакт аграріям по всій території України, а також на ринках і в місцях стихійної торгівлі «оптом» та в роздріб.   

Фальсифікат виготовляли й складували на приватній території організатора. У приміщенні, будинку та автомобілях фігурантів правоохоронці виявили готову продукцію, сировину, а також паперове пакування з логотипами фірм, пластикову тару, етикетки з назвами препаратів та інше.  

За місцем здійснення незаконного виробництва фальсифікованої продукції, а також мешкання фігурантів провели вісім обшуків та вилучили 260 каністр з логотипами різних торгових марок, зокрема таких, як: «Syngenta», «Bayer», «DuPont», «Defenda», 15 пакетів з порошкоподібною речовиною, етикетки з логотипами торгових марок, блокноти з чорновими записами та товаротранспортні накладні.  

Усього під час обшуку вилучено фальсифікату на загальну суму понад 1,5 млн гривень.

Наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого значення походження товару) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Слідство триває.