Масштабний аналіз ґрунту допоміг виявити кілька проблем і вирішити їх – досвід

Масштабний аналіз ґрунту у компанії AGROMINO робили 2021 року, напередодні повномасштабного вторгнення. Він виявив підвищену кислотність, тож вапнували майже всі площі. Після цього повторно відібрали проби, і результати показали, що проблему кислотності частково усунуто.
Про це в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном компанії AGROMINO Ярослав Мисник, у підпорядкуванні якого – 32 тис. га на Харківщині.
Водночас, за його словами, рівень доступного фосфору був дуже низьким. Тому з осені під кукурудзу та соняшник обов’язково вносять рекомендовані дози комплексних добрив NPK нормою 130–150 кг/га під плановий урожай.
«Щодо стартових добрив, дивимося по ситуації. Наприклад, на час сівби було достатньо вологи в ґрунті, тому разом із сівбою вносили NPK 5-20-5. Щодо азотного живлення кукурудзи – надаємо перевагу дробному внесенню: частину норми вносимо разом зі стартовими добривами під сівбу, якщо достатньо вологи в ґрунті. Наступне внесення – залежно від фази розвитку рослин і від кількості вологи: якщо її достатньо, підживлюємо під корінь, адже маємо обладнання для дозованого прикореневого підживлення кукурудзи»,
– зазначив Ярослав Мисник.
Підживлення сої відбувається за спільною технологією – вносять мінімальні рекомендовані дози азотних добрив і NPK. Це дає змогу отримувати рівномірні дружні сходи. Подальший розвиток культури напряму залежить від опадів.
Нагадаємо, Ярослав Мисник також розповів, що сіяти під час тривоги можливо тільки механічними сівалками з маркерами.