Масовий вихід шкідників на посіви озимих сповільнений температурою повітря
Температура повітря (затримка наростання ефективного тепла) сповільнює масовий вихід шкідників на посіви озимих культур, спостерігається їх неактивне живлення.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У південних областях Степу, осередково Лісостепу у теплі сонячні дні, спостерігався вихід клопа шкідливої черепашки на поверхню листяної підстилки, де їх обліковували по 0,5-2 екз. на кв.м.
В Одеській та Полтавській областях зафіксовано початок перельоту фітофага у прикрайові смуги посівів озимої пшениці, що безпосередньо межують з місцями зимівлі. Наразі виявлені поодинокі екземпляри.
Заселення посівів шкідником буде розтягнутим в часі, цьому сприяють різкі коливання температури повітря. Масовий переліт клопів у посіви відбуватиметься за настання стійкого потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).
Личинки хлібної жужелиці доживлюються у посівах озимини переважно в Лісостепу, подекуди Степу, де за чисельності 0,3-1, в осередках до 2 екз. на кв.м пошкодили 5- 8% рослин. Живлення проходить мляво через прохолодну погоду. В Одеській області личинки фітофага розпочали залялькування.
Хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки в допороговій чисельності на 13-44% обстежуваних площ пошкодили 3-12% рослин озимих, ярих ячменю та пшениці. Відбувається літ чорної пшеничної, гессенської, шведських злакових мух.
Нагадаємо, через дощову весну аграріям радять застосовувати морфорегулятори.