Масове кущіння озимих зернових фіксували лише на вересневих посівах західних та Одеської областей
Основною фазою розвитку озимих зернових культур у третій декаді жовтня було формування сходів та утворення 3-го листка, на пізніх посівах – проростання зерна, місцями – початок кущіння. Масове кущіння рослин спостерігалося лише на вересневих посівах в окремих районах західних та Одеської областей.
Про це повідомляє Укргідрометцентр.
В цілому упродовж третьої декади жовтня в Україні переважав антициклональний характер погоди, на переважній частині території країни було зовсім сухо та сонячно. Середні добові температури повітря у найтепліші дні перевищували норму на 4-8°С і за нормативними показниками відповідали другій половині вересня.
В останні дні декади внаслідок переміщення неактивного холодного атмосферного фронту місцями відмічалися слабкі опади або їх сліди.
12-14 жовтня (близько або на тиждень пізніше середніх багаторічних строків) на переважній частині території країни відбувся перехід середньої добової температури повітря через межу +10 °С у бік зниження, за винятком південних областей, де перехід відбувся 15-17 жовтня (на 3-6 днів раніше середніх багаторічних строків).
Агрометеорологічні умови для вегетації озимих зернових культур в початковий період розвитку були задовільними. Проте, незважаючи на достатню кількість тепла, фазовий розвиток озимих культур у більшості центральних, східних областей відбувався на 2-3 тижні пізніше середніх багаторічних строків внаслідок попередньої засухи та пізніх строків сівби.
Нагадаємо, за даними науковців НААН, озимі, які увійдуть у зиму у фазі «початок кущіння», будуть у зоні ризику.