Майже на всій території Харківщини запаси вологи в метровому шарі ґрунту – в межах 4-20%

На Харківщині кількість опадів у першій половині II декади липня залежно від району становила 0,5–77 мм за норми 15–26 мм. В окремих районах опади не відмічалися. Відсутність ефективних опадів, надзвичайно високі температури повітря та низька відносна вологість посилили поширення ґрунтової засухи. Майже на всій території області запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту не перевищували 4–20%, що несприятливо вплинуло на формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН із посиланням на дані Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.
Відмічалося скорочення міжфазних періодів розвитку соняшнику та кукурудзи. На багатьох площах у денні години спостерігалося в’янення рослин соняшнику, кукурудзи, гречки та сої.
Зерно озимої пшениці досягло повної стиглості на 10–14 днів раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів переважно задовільний та добрий. В північно-східному, центральному та південному районах розпочалося збирання врожаю.
Зерно ярого ячменю досягло повної стиглості, на півдні області розпочали збір врожаю. Стан посівів задовільний та добрий. У гречки тривало формування зернівки. Стан рослин задовільний.
На посівах гороху відмічалося достигання, в центральній частині регіону розпочалося збирання врожаю. Стан рослин переважно добрий. У сої відмічалася поява бобів, на пізніх посівах тривало цвітіння. Стан посівів добрий.
У кукурудзи спостерігалося викидання волоті на тиждень-два раніше середніх багаторічних строків, на ранніх посівах в центральній частині області – цвітіння волоті та качана. Стан рослин переважно добрий. В південно-західній частині регіону відмічалося ураження рослин кукурудзи шкідниками, в північному районі – передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу. Очікується, що кукурудза досягне молочної стиглості раніше середніх багаторічних строків – кінець липня – початок серпня.
На посівах соняшнику тривало масове утворення суцвіть, на окремих площах північно-західного та південного районів – цвітіння. Стан рослин добрий.
Нагадаємо, подекуди на Одещині передискували соняшник через незадовільний стан посівів.