Агрономія

«Кищенці» щороку роблять ставку на три-чотири гібриди цукрових буряків

«Кищенці» щороку роблять ставку на три-чотири гібриди цукрових буряків

Щороку в «Кищенцях» роблять ставку на три-чотири гібриди цукрових буряків. Обирають їх, зокрема, за принципом строків збирання, починаючи з ранніх і середньоранніх, завершуючи тими, що можна збирати навіть у грудні.

Про це розповів головний агроном ТОВ «Кищенці» Юрій Лизун в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.

«Ураховуючи проблеми логістики, ранні гібриди ми сіємо якомога далі від асфальтованої дороги, адже збираємо їх у вересні, коли зазвичай панує суха погода. Посіви пізніших гібридів усе ближче й ближче до дороги, тож є можливість вивезти солодкі корені навіть за поганої погоди. Тож фактично збиральна кампанія в нас стартує з початку вересня, а завершитись може навіть у грудні»,

– розказав головний агроном ТОВ «Кищенці».

За словами Юрія Лизуна, з торішніх гібридів лишилась тільки КОНЦЕРТІНА КВС селекції KWS – вона стабільна, урожайна й дуже добре себе показала 2024 року. Нинішнього сезону в агропідприємстві також обрали гібриди Кандимакс від «Флорімон Депре», Керол від «Штрубе», БТС тощо.

«Цього року в нас буде весь буряк класичний. З конвізівською технологією ми також експериментували й отримали торік із тих площ урожайність, аналогічну класичним гібридам. До того ж у деяких бур’янів дуже велика резистентність до гербіциду системи, зокрема сульфоніїв і сечовини. Торік ми помітили, що Конвізо взагалі не впливає на щирицю. Це наш досвід. Переконаний, що ця технологія легка й вдала, але її застосування залежить від регіонального розрізу та рівня забур’яненості. До того ж вона дорожча за класичну», 

– пояснив Юрій Лизун.

Нагадаємо, під цукрові буряки «Кищенці» цього року заклали 1,6 тис. га. Також у сільгосппідприємстві поділилися досвідом застосування органічних добрив.