Агрономія
Головне:
Агрономія

Квітневі приморозки не вплинуть на урожай за правильних агрозаходів, – експерт

Відновлення вегетації озимих культур цього року відбувається за низьких температур, особливо що стосується першої декади квітня та приморозків до -2- 4°C в останній декаді місяця. Це спричинило відставання рослин у розвитку (найбільше – озимого ріпаку).

Про це AgroTimes дізнався у заслуженого працівника сільського господарства України, директора з інноваційних технологій в рослинництві «Аграрного Центру Innovation» Юрія Кулика.

За його словами, перепади температури – також стрес для розвитку культур зернової групи у фазу кущення, що посилюється засміченістю посівів бур’янами. Відтак, потрібно застосовувати страхові гербіциди у фазі до прапорцевого листка.

«Необхідно також бути готовими до фунгіцидного захисту, оскільки спостерігаються прояви борошнистої роси на перших посівах озимої пшениці. А озимий ріпак потребує інсектицидного захисту», – зазначив Юрій Кулик.

Він також додав, що друге внесення азотних добрив у весняний період зазвичай істотно покращує показники якості озимої пшениці, тож вчасні та правильні агротехнічні заходи дають підстави сподіватися на добрий урожай на рівні прогнозів.

Нагадаємо, погода сприяє розвитку хвороб і сповільнює поширення шкідників на посівах.

Журнали